ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE

Wychodząc dzisiaj na przeciw Państwa zapotrzebowaniu na podtrzymanie wspaniałych polskich tradycji, by te nie zatraciły się w naszym codziennym życiu, zapraszamy do udziału w zajęciach dydaktyczno-manualnych na terenie Ośrodka wypoczynkowego w Oćwiece.

Pragniemy zainteresować Państwa i wszystkich organizatorów imprez młodzieżowych, biura turystyczne, przedszkola, szkoły oraz zakłady pracy, naszym unikalnym programem zajęć dydaktyczno-manualnych, gdzie zabawa uczy, a nauka bawi. Zajęcia mają na celu przystosować uczestników do zadań życiowych, społecznych, działania w grupie i pokazania unikalnej kolekcji narzędzi rolniczych i przedmiotów użytku codziennego, jakimi posługiwali się mieszkańcy Pałuk.

W Ośrodku Wypoczynkowym w Oćwiece przeznaczyliśmy na ten cel 1,5-hektarowy, ogrodzony, oświetlony teren, na którym została wzniesiona Osada Pałucka. Zobaczyć w niej można drewnianą chatę, gdzie przeszłość i teraźniejszość łączą się w wyjątkowy sposób. Naszym celem jest pokazanie dawnych zwyczajów i obyczajów panujących na Pałukach. Otaczający klimat nawiązuje do Osady Łużyckiej, a licznie zgromadzony sprzęt minionych epok pozwoli łatwiej zapamiętać stare dzieje. Dziś tu można przyglądać się pracy ludowych artystów: rzeźbiarza, wikliniarza, bartnika, hafciarki, kowala, którzy na oczach gości tworzą swoje niezwykle wyroby.

Pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, pedagogów i artystów odbywają się zajęcia o szerokiej tematyce:

 

Każdy z uczestników ubiera strój biskupiński, bierze bezpośredni udział w zajęciach, a wykonane przedmioty zabiera do domu.

Cena uzależniona jest od bloku zajęć. Lekcje odbywają się od 9.00-18.00.

Zajęcia manualne i edukacyjne trwają od 1 godziny do 4 godzin w zależności od wybranego bloku i tematyki. Program i czas trwania pozostawiony do uzgodnienia, wszelkie sugestie mile widziane.

Opiekunowie grup są zwolnieni z opłat. Czas i rodzaj zajęć pozostawiamy do wspólnego uzgodnienia. W sprawie bliższych informacji prosimy o telefon lub fax.